Centrum VaV

Není tajemstvím, že se ALTECH i nadále  rozrůstá. A to jak v počtu zaměstnanců, tak v počtu nových pracovišť, dílen i nového zázemí. Hned vedle hlavní budovy ALTECHU nedávno vyrostla nová 3-patrová budova, interně nazývaná „VaV“, ta má ale mnohem komplexnější využití.

Oficiální název budovy je Centrum VaV – Výzkumné a vývojové centrum společnosti ALTECH a je součástí evropského dotačního projektu POTENCIÁL VI.

Naše vlastní vývojové centrum zajišťuje průběžný vývoj našich produktů. Vedle vývoje zbrusu nových výrobků intenzívně zavádí nejnovější technologie do produktů aktuálně vyráběných naší společností. Speciální pozornost je přitom věnována především dvěma nosným programům:

  • šikmé zvedací schodišťové plošiny
  • svislé zdvihací schodišťové plošiny
  • šikmé schodišťové sedačky

Vývoj ostatních programů probíhá v těsné spolupráci s našimi zahraničními obchodními partnery.

 

Virtuální prohlídka – pokud bydlíte příliš daleko nebo Vám časové možnosti nedovolují přijet se k nám podívat osobně, můžete k nám nahlédnout alespoň virtuálně. Stačí kliknout na foto níže a můžete se projít, kdy Vám bude vyhovovat

 

 

Prosinec 2020 – finálně dokončeno a zkolaudováno

2.11.2020

 

 

 

Průběh výstavby od renderu až po dnešek 

 

 

 

 

PLÁN

Přízemí – Vytvoří se zde rozsáhlé zázemí pro plně vybavenou prototypovou dílnu. Přední celoprosklenou část, zasahující až do prvního patra, zabere nová moderní produktová zkušebna.

 

 

1NP – Součástí prostor zkušebny bude taktéž briefingová místnost pro větší skupinky klientů, umístěna v 1. patře. Tato místnost bude sloužit jako promítací sál určen k vizualizaci výrobků a zařízení. Nebude chybět zázemí – kuchyňka s barem i zasedací místnosti. V zadní části tohoto podlaží vznikne 6 nových kanceláří – svá pracovní místa si zde najdou všichni z ekonomického, mzdového a personálního oddělení. Celá budova VaV bude se současnou hlavní budovou propojena zastřešenou lávkou, a to právě na tomto podlaží.

 

2NP – Bude patřit konstrukci, vývojovým konstruktérům a kancelářím vývojového oddělení.